Vai vulkāna dēļ mēs visi mirsim?
Publicēts 17. aprīlī, 2010.
Šādi ķēdes vēstuli saņēmu draugiem.lv:

Iesaku uzmanīties un pārsūtīt informāciju citiem!
“Kas Jauns” (lasiet “Runā” savos rakstos mums apgalvo, ka Islandes vulkāna putekļi un pelni šonakt 3-jos sasniegs Baltijas jūru un Latviju un apgalvo, ka tas traucēs tikai lidmašīnām un cilvēku veselībai postu nenodarīs, jo mākonis pāries Latvijai 10 km aukstumā.

No vēstures un pētījumiem zināms, ka tieši līdzīga Islandes vulkāna izvirdums 1780- gados pārgāja pāri visai Eiropai un Latvijai. Tā pelni un putekļi saturēja daudz skābju (sālskābe, sērskābe) un indīgo vielu. Saule nespīdēja vairākas dienas un cilvēki dzīvoja dūmos kā Londonas miglā. Rezultatā skābes saēda viņu plaušas un cilvēki sāka izmirt. Process beidzās ar vispār zināmo mēra epidēmiju Latvijā (un Eiropā), kur vietām izmira 70-80 % iedzīvotāju!!!

Negribu celt paniku un cerēsim ka speciālistu viedokļi par to, ka mākonis pāries pāri Latvijai 10 km augstumā attaisnosies. Taču kā vides speciālists brīdinu uzmanīties!!! Sajaucoties ar gaisa mitrumu, ar mākoņiem un vēju rezultatā daļa vielu var nonākt uz zemes skābo lietu (nodedzinās koku lapas, skujas un pumpurus) veidā vai citu indīgu vielu veidā. Var paaugstināties saslimstības ar elpošanas ceļu slimībām!!!

Uzmanieties!!! No sālskābes un sērskābes daļēji var pasargāties elpojot caur slapju marli vai audumu!!! Kā saka- sargātu dievs sargā! Lai mums vicas!!!
Lūdzu izlasiet un pārsūtiet tālāk!
Vides inženierzinātņu maģistrs Ēriks Klīvs.

Tātad, vēlos dzirdēt jūsu komentārus par šo. Kas Jauns.lv reklāma / FAKE / Ērikam nav ko darīt / Mēs visi mirsim?! o.0

P.S. vēstule sākta pārsūtīt 16.04.2010, šodien 17.04.2010 es vēl dzīvs un laiciņš pa logu diezgan labs :P


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: